Харчові добавки – це речовини, отримані в результаті природних або хімічних сполук. Харчові добавки отримали свою назву за рахунок того, що вони не вживаються як самостійний продукт харчування, проте їх додають до харчових продуктів для надання їм бажаних властивостей. Використовуючи харчові добавки можна надати продуктам необхідні властивості, будь то певний запах (харчові ароматизатори), колір (харчові барвники), тривалість зберігання (консерванти), смаку тощо.
Компанія «Факторія-Київ» надає можливість купити харчові добавки з доставкою по Києву та в будь-який регіон України. В асортименті компанії представлені ванілін (кристалічний та порошкоподібний), етилванілін, мальтодекстрин (патока), діоксид титану, велика кількість харчових барвників (натуральних та синтетичних) та багато іншого.
Харчові добавки – класифікація та маркування
Всі харчові добавки маркуються символом «Е» на початку та числовим номером. Індекс “Е” запровадили для спрощення маркування харчових добавок на етикетках у складі продуктів харчування. Кожна харчова добавка має свою назву, найчастіше досить складну у вимові та громіздку в написанні. Використання індексу «Е» дозволило значно зменшити місце, яке займає склад продукту на етикетці, і привести позначення до єдиного міжнародного стандарту. У країнах Європейського союзу наявність компонента з індексом «Е» у складі свідчить про те, що харчова добавка офіційно дозволена до використання, що, своєю чергою, викликає довіру у покупця.
Всі харчові добавки розбиті на групи. До першої групи відносяться натуральні та синтетичні барвники (маркуються «Е100-199»), далі йдуть добавки для продовження терміну зберігання продуктів або консерванти (маркування «Е200-299»), потім – речовини, що захищають від окислення продуктів або окислювачі (маркуються «Е300 -399»), за ними – стабілізатори, загусники та емульгатори (маркування «Е400-499»), розпушувачі («Е500-599»), підсилювачі смаку та аромату («Е600-699») тощо.
Купити харчові добавки (мальтодекстрин, ванілін, діоксид титану)
Компанія «Факторія-Київ» надає максимально можливий асортимент харчових добавок та сировини для харчової промисловості. Звернувшись до нас, Ви зможете купити харчові добавки з доставкою до будь-якої точки України. Особливістю запропонованої продукції є ідеальне співвідношення ціни та якості. Менеджери компанії нададуть детальні консультації по всьому асортименту харчових добавок та допоможуть підібрати сировину з необхідними характеристиками. Оптовим клієнтам ми надаємо спеціальну можливість купити харчові добавки, скориставшись індивідуальною гнучкою системою знижок.
Продаж харчових добавок
При продажу харчових добавок ми враховуємо потребу та зацікавленість покупця у необхідній кількості необхідного продукту. Є безліч пропозицій “Продам харчові добавки“, основна мета яких – реалізувати свій товар. Наша мета – надати всю інформацію не тільки про можливі варіанти придбання товару, а також необхідні відомості про товар. Продаючи харчові добавки, ми гарантуємо Вам зручний сервіс та якість продукту.
Види харчових добавок
До першої та найбільшої групи харчових добавок відносяться харчові барвники. Їх зазвичай застосовують у харчовій промисловості для відновлення природного кольору продуктів, що втратили його під час технологічних процесів. Також барвники застосовують для надання кольору спочатку безбарвним продуктам.
Харчові барвники бувають натуральними та синтетичними. Для виготовлення натуральних барвників використовують різні ягоди, фрукти, листя та квіти рослин, овочі та коренеплоди. У процесі виготовлення таких барвників часто вдається зберегти у складі природні вітаміни і мінерали. Крім того, натуральні барвники можуть мати природний смак і аромат. Синтетичні барвники одержують хімічним шляхом. Вони позбавлені смаку запаху, не містять корисних речовин. Однак вони також мають переваги – яскравіший і стійкіший колір, підвищену концентрацію.
Основним призначенням консервантів є продовження терміну придатності продуктів. Ці харчові добавки, як і харчові барвники, бувають натуральними та синтетичними. Найбільш поширеними консервантами є етиловий спирт і хлорид натрію (кухонна сіль), також часто використовуються природні кислоти (оцтова, яблучна, сорбінова, бензойна та д.р.).
Існує низка продуктів, використання синтетичних консервантів у яких заборонено. До них належать хліб, молоко, мука, продукти дитячого харчування. Також заборонено використання синтетичних консервантів у всіх продуктах, що мають на упаковці написи “свіжі”, “натуральні”.
Харчові добавки, які називаються антиокислювачами, використовуються з метою запобігання розщепленню жирів у продуктах харчування. Крім того, антиокислювачі здатні зберегти овочі та фрукти від потемніння в результаті окислення, уповільнити ферментацію у вині та інших напоях. Найпоширенішим натуральним антиокислювачем є аскорбінова кислота.
Згущувачами називають харчові добавки, які використовують для стабілізації структури продуктів. Застосовуючи загусники можна легко отримати продукти з бажаною консистенцією. Синтетичні загусники є забороненими. У харчовій промисловості застосовують тільки натуральні загусники, які можна зустріти у природі. Найпоширенішими загусниками є желатин і пектин, які не перетравлюються організмом і повністю виводяться природним шляхом.
Для регулювання таких параметрів консистенції як в’язкість та пластичність використовують емульгатори. Застосування емульгаторів дозволяє зберегти кондитерські та хлібобулочні вироби свіжими тривалий час. Останнім часом харчова промисловість використовує переважно синтетичні емульгатори. Натуральні емульгатори, такі як природний лецитин та білок яйця значно дорожчі за ціною та трудомісткіші за застосування та зберігання.
Харчові добавки, які називають підсилювачами смаку, використовують для додавання нуклеотидів (природно містяться у свіжих продуктах підсилювачі смаку та аромату) штучним шляхом. Найбільш поширеними підсилювачами смаку є глютати, мальтол та етилмальтол, ванілін.